Laadimine...

Kuidas tekitada Wi-Fi võrk näiteks maakodus, suvilas või garaažis?

„Tark kodu“ on tark vaid seni, kuni on olemas internetiühendus. Kui soovid Celeoni seadmeid rakendada maakodus, suvilas või kasvõi garaažis, on internetiühenduse loomiseks mõistlik kasutada mobiilside wifi-ruuterit. Wifi-võrku saab ühendada mitu Celeoni seadet.


Mobiilside ruuterisse on vaja sisestada SIM-kaart. Celeoni seadmed ei vaja töötamiseks suuri andmesidekiiruseid ega -mahtusid. Sideteenuse osutajad pakuvad M2M pakette, mis on mõeldud just vähenõudlikele seadmetele. Pakettide kuutasud jäävad 2–3 € piiresse. Paketti valides tuleks arvestada andmeside kasutusega maksimaalselt 40 MB kuus ühe Celeoni seadme kohta.


Mobiilside ruutereid leiab tihti kasutatuna ka järelturult. See võib olla soodsaim lahendus vajaliku internetiühenduse loomiseks. Celeoni seadmete nõuded interneti kiirusele on äärmiselt tagasihoidlikud, seega saab edukalt kasutada ka vanema generatsiooni ruuterit.

taskuruuter
Vajadused katab näiteks pisike taskuruuter


Ruuterit valides tuleb välja selgitada, kas automaatsed tarkvarauuendused on võimalik deaktiveerida. See on vajalik, et ei ületuks igakuine andmemaht M2M mobiilsidepakettide puhul. Ruuterit valides tuleks eelistada vähemalt 4G või siis 2G võrku, sest osa sideoperaatoreid kaotavad peagi 3G võrgu.